imaj-sürme-sineklik

Sürme Sineklik

Sineklik uygulamaları içinde farklı kullanım alanlarına en akılcı çözüm olarak geliştirilen bir modeldir sürme sineklik. Özellikle sürgülü kapı ve pencereler için idealdir. İçe ya da dışa doğru açılım imkanı bulunmayan yerlerde sürme sineklik imdada yetişir. Zaten bu türden kapı ve pencere uygulamaları da ya alanın daraltılmaması ya da içe-dışa açılma imkanının bulunmamasından kaynaklanmıştır. Dolayısıyla bu türden yerlere aynı sistemle çalışan sineklik takılması en doğru çözüm olacaktır. Hem kapı ve pencereler hem de sinekliğin yatay çalışması kullanım kolaylığı sağlayacaktır

Sürme sineklik tek ve çift taraflı çalıştığı iki farklı modeli bulunmaktadır. Uygulandığı kapı ve pencere çerçevesinin tamamını kaplaması gerekir. Yerinden çıkarılıp takılabilen sürme sineklik işlevsel olduğu kadar estetik yönüyle de ortama şıklık katar. Pimapen sürgü pencere ve kapılarda bütünlük oluşturur. Doğramaya dış kısımdan monte edilen sistem, raylar ve sinekliğin bağlı olduğu rulmanların hareketiyle çalışır. Yatay kullanıldığı için yer kaplamaz ve bulunduğu ortamı daraltmaz. Sökülüp takılabildiği için temizlenmesi de kolaydır. Bu yönüyle takılı olduğu pencerelerin temizliğine de engel oluşturmaz. Sürme sineklik uygulamasında dikkat edilmesi gereken husus, malzemenin kalitesi ve işçiliğin profesyonel oluşudur. Raylar üzerinde hareket eden sistemde oluşacak herhangi bir sorun, düzenli çalışmayı aksatacağı için kullanımını da zahmetli hale getirecektir. Öte yandan sürme sinekliğin malzemesinin uygulandığı pencere ve kapıyla uyumlu olması da önemlidir. Aksi halde sırıtan bir görüntü ortaya çıkacaktır. Estetiği bozan ürünler bir süre sonra kullanılmak istenmeyeceği için yapılan sürme sineklik de atıl hale gelecektir. Bu da zaman ve para israfı demektir. İyi bir planlama ve usta dokunuşuyla ortaya çok şık ve fonksiyonel çözümlerin çıkmaması imkansızdır. 

Sürme sineklik uygulamalarında özgün tasarımların hayata geçirilmesi mümkündür. Sürgülü sistemlerin yanında içe açılan pencere ve kapılarda da uygulanabilir. Kullanıldığı yerden bağımsız olduğu için istenildiğinde kaldırılabilir. Bu modelin avantajlarından bir diğerini ise sistemin içinde çift fırçanın bulunması oluşturmaktadır. Bu sayede sinek, böcek ve diğer haşeratın sinekliği geçmesi olanaksızdır. Dolayısı İle sürme sineklik, soruna kesin çözüm sağlar.