Sineklik fiyatları

Sineklikler, herhangi bir kimyasal maddeye ihtiyaç duymadan, yaşam alanlarını tamamen doğal yollarla sinek, böcek ve diğer haşerattan korumaktadır. Bu yönüyle yaşam koşullarını kolaylaştırmakta, sağladığı konforla ev ve işyerlerinin vazgeçilmez eşyaları arasında yer almaktadır. Sineklikler, tasarım, renk, model ve kullanılan malzeme açısından onlarca farklı çeşitlerde üretilebilmektedir. Aynı çeşitlilik imal eden, satan ve montajını yapan firmalar için de söz konusudur. Sektör bu kadar geniş bir yelpazeye sahipken, sineklik fiyatları da bir o kadar farklılık arz edecektir. Ancak her halükarda sineklikler yapı sektörünün en ekonomik ürünlerinden biridir. Kullanılan malzemenin maliyetinin düşüklüğü, işçilik ve montaj kolaylığı fiyatların da daha uygun olmasını sağlamaktadır.

Menteşeli sineklik pencere : 100 ile 120 tl arası

Menteşeli sineklik kapı : 185 ile 220 tl arası

Pileli sineklik pencere : 170 ile 250 tl arası

Pileli sineklik kapı : 270 ile 400 tl arası

pileli sineklik çift kanat (duble) kapı : 350 ile 600 tl arası 

Stor sineklik : 250 ile 280 tl arası

Sürme sineklik fiyatları ölçüye ve modeline göre büyük fiyat farklılıkları göstermektedir.

Sineklik fiyatlarını değişken hale getiren unsurların başında pencerenizin rengi gelmektedir. Beyaz pencere ile ahşap desanli dediğimiz altınmeşe, fındık, maun renklerinin fiyatları aynı değildir.  Ayrıca her sineklik kullanıldığı alanın özelliklerine göre farklı bir modele sahip olmak zorundadır. Ölçülerdeki değişiklikler fiyatın artmasına ya da azalmasına sebep olacaktır. Uygulanan pencere ya da kapının ne tür bir malzemeden imal edildiği bile sinekliğin yapısını dolayısıyla fiyatını etkileyecektir. Sinekliğin takıldığı alanın fiziki şartları yeni ihtiyaçları doğurabilmekte, bu durum rakamlara da doğal olarak yansıyabilmektedir. Pencere ya da kapılarda sinekliğin takılmasına imkan verecek alan bulunmayabilir veya uygulamayı zorlaştıracak kapı kolu gibi bir materyalle karşılaşılabilir. Böyle bir durumda sineklik için örneğin ilave bir kasa ihtiyacı doğabilir. Bu çerçevede ortaya çıkacak fatura farklı olacaktır. Profesyonel uygulamalar, işçilik kalitesi, dekoratif özellikler de, sineklik fiyatları için başlı başına belirleyici unsurlardandır. Her firma kendi maliyet hesabı ve ortaya koyduğu işçilik çerçevesinde bir fiyat belirleyebilmektedir. Firmanın üretici olup olması da fiyat konusunda değişken faktörler arasında yer almaktadır. Bu yüzden sineklik satın alınacak veya yaptırılacak firmanın çok iyi araştırılması, uyguladığı işlerin kalitesinin kontrol edilmesi büyük önem taşımaktadır.

Bütün bu değişkenler dikkate alındığında sineklik fiyatları için sabit rakamlardan söz etmek imkansızdır. Kimi zaman firmalar arası uçurumların oluştuğunu bile görebilirsiniz. Önemli olan bütün işlem bittikten sonra ortaya çıkacak sonuçtur. Profesyonel bir görüntü, fonksiyonel bir kullanım, dayanıklılık, uzun ömürlülük, böceksiz bir yaşam ve konfor, yapılacak harcamayla doğru orantılıdır. Mesele sadece sineklerin bertarafı değildir. Yaşam alanlarınızın estetiği ve hayatı kolaylaştıran unsurlar hem sizim yaşam kalitenizi hem de mekanınızın değerini artıracaktır. Unutmamak gerekir ki, alelade işlerin sonu çöpte biter. Yapılan çifte harcamalar da cabası…