İmaj Menteşeli Sineklik

Menteşeli Sineklik

Menteşeli Sineklik Sineklik modelleri içinde bir klasik haline almış olan menteşeli sineklik, kullanım yaygınlığı bakımından her dönemin zirvesindedir. Her tür kapı ve pencereye kolaylıkla monte edilebilir. Sadece uygulanacağı yerin önünde panjur, korkuluk gibi bir engelin bulunmaması gerekir. Çünkü takılacağı yere dışardan monte edilir ve içten dışa doğru açılır. İstenildiği zaman çıkarılıp takılma özelliğine sahiptir. Bu yönüyle hem sinekliğe hem de kapı ve pencerelere kolay temizlik imkanı verir.

Menteşeli sineklik, pimapen, alüminyum ya da ahşap doğrama sistemlerine uyumludur. Farklı renklerde uygulanabilir. Kullanım kolaylığının yanında montajı da basittir. Ayrıca ekonomik bir ürün olduğu için tercih listelerinin başında yer alır. Sistemindeki sadelik ve basitlik ise kullanım yaygınlığını arttırmaktadır. Uygulandığı yerin estetitiğini bozmaz. İstenirse farklı renk ve tasarımlarla dekorasyona destek verecek bir modeldir. Genel itibariyle menteşeli sineklik sistemi, PVC ya da alüminyum profil içerisinde gergin biçimde kullanılan özel tüllerden (fiberglas) oluşmaktadır. Uygulanacağı doğramaya menteşelerle monte edilirken, gerektiğinde çıkarılıp, başka bir alanda tekrar takılıncaya kadar saklanabilir. Bu yönüyle dış etkenlerden korunma açısından pratiktir. Diğer sineklik modellerine göre daha güvenli bir üründür. Kasalı veya kasasız çeşitleri vardır. Pileli ve sürme modellerde olduğu gibi tek ya da çift kanatlı olarak uygulanabilir. Dolayısıyla kapılarda da pratik çözümler sunar. Sadece, kapılara uygulanırken profillerin kalın olmasına dikkat edilmelidir. Pencere sinekliği olarak kullanıldığında ise 2 menteşe ile açılıp kapanması sağlanır. Sinekliğinin kilit sistemi, iki farklı çeşit olabilmektedir. Mıknatıslarla kilitleme yapılabileceği gibi çıtçıt denilen ve sert plastikten üretilmiş özel aparat da kullanılabilir. Bu, iç içe geçerek kilitleme sağlayan bir parçadır. Tutma kulpu da rahatça açma kapama imkanı verir. Sistemin bütün malzemeleri bunlardan ibarettir.

Menteşeli sineklik en çok tercih edilen modellerin başında gelir. Giriş-çıkışı fazla olan iş yerlerinde kullanım kolaylığı sağladığı için idealdir. Temizlik rahatlığı bakımından da kadınlar tarafından rağbet görmektedir. Temizleme aşamasında dikkat edilecek tek husus, yumuşak bir malzeme kullanımı ve yumuşak dokunuşlardır. Hayatınızı kolaylaştıran menteşeli sineklik, temiz hava, sağlıklı yaşam ve konfor garantisi verir.