İmaj Cam Sineklik

Cam Sineklik

Cam Sineklik Pencerelerin çok sık açık kalmasının istendiği durumlarda cam sineklik imdada yetişir. Pencerelerin bulunduğu çerçevenin içine cam gibi monte edilen, tül veya fiberglas telden oluşan sineklik örtüsü hem evinize düzenli temiz hava girişini sağlayacak hem de sinek ve böceklerin geçişini önleyecektir. Cam sineklik uygulama aşamasında kullanıcılara oldukça pratik montaj imkanı verir. Düzenli ölçü almak ve titiz bir işçilik ortaya koymak yeterlidir.

Evin her penceresinde rahatlıkla kullanılabilecek cam sineklik, uçan haşarelerin ve böceklerin eve girişini engelleyen pratik bir çözümdür. Pencerelere sineklik takmadan önce ne kadar malzeme kullanılacağını hesaplamak gerekir. Öncelikle pencerenin sineklik ölçüsünü alarak işe başlamak lazım. Çerçevenin iç kısmından metreyle ölçüm yaptıktan sonra ne kadar sineklik gideceği hesaplanır. Tül veya fiberglas telden oluşan cam sineklik, istenilen ölçülerde kesilir. Çerçeve yapıştırma bandı da alınan ölçülere uygun olarak ayarlanır. Cam sinekliğin monte edileceği pencerenin çerçeve kısımlarının temiz, tozsuz ve kuru olmasına dikkat etmek gerekir. Bu durum, bölgeye uygulanan yapışkan bantların daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır. Cam sineklik montajına, söz konusu bantların çerçevenin iç kısmına yerleştirilmesiyle başlanır. Uygun ölçülerde kesilen sineklik, bu yapışkan bantların üzerine dikkatlice oturtulur ve yapışması sağlanır. Cam sineklik uygulamalarında en çok dikkat edilmesi gereken husus düzgün durması için ütüleme yanlışlığına düşülmesidir. Soğuk suyla yıkanabilen cam sineklik asla ütülenmemelidir. Bu, sinekliğin deforme olmasına ve sonunda çöpe gitmesine yol açacaktır.

Cam sineklik, çerçevenin iç kısmına düzgünce monte edildikten sonra artık pencereler normal çalışmasına devam edebilir. Camlı bölüm, gerektiğinde sinekliğin üstüne gelerek kapanacak, gerektiğinde de açılarak havanın içeri girmesi sağlanacaktır. Cam sineklik pencerenin açık kısmını tamamen kapladığı için herhangi bir şekilde sinek ya da uçan haşeratın içeri girmesi imkansızlaşacaktır. Bu tür uygulamaların en avantajlı taraflarından biri, pencerelerin görünümünün hiçbir şekilde sineklikten etkilenmemesidir. Kimi zaman cam sineklik fark edilmeyecek durumdadır. Bu sayede dekorasyonda istenmeyen görüntülerin oluşması engellenecektir. Tamamen fonksiyonel bir ürün olan cam sineklik uygulandığı alanda hiçbir şekilde yer kaplamaz. Sineklerden korunmanın en basit, en pratik ve en ekonomik yoludur.